Wegańska pizza w Gdańsku - pizzeria Ósemka

- ,

W Gdańsku można zamówić wegańską pizzę (czyli z wegańskim serem, bo ciasto i tak jest wegańskie) w pizzerii Ósemka. Jest to ostatnia pizza w menu, również dostępna na bezglutenowym cieście, a do wyboru na wierzch jest 5 dowolnych dodatków. Standardem w tej pizzy jest sos pomidorowy, oregano, no i wegański ser. Reszta zależy od tego co kto wybierze.Niestety pizzeria nie oferuje zbyt dużej ilości dodatków do wyboru, które są wegańskie. Tutaj były wybrane: papryka, pieczarki, kukurydza, pomidory i cebula. Prócz tego do wyboru jest czosnek, oliwki, ogórek, ananas, śliwka i pietruszka. To chyba wszystko, niestety... Trochę mało i brakuje mi np. szpinaku czy rukoli. Ale i tak pizza była bardzo dobra!

Została zamówiona na imprezie u moich znajomych, którzy jedzą mięso, ale zgodzili się na wegański ser. W smaku przypominał "normalny" ser i wszyscy mówili, że jest dobry. Ładnie się roztopił, miał fajny kolor i konsystencję.

Co do sosów, to chyba tylko pomidorowy jest wegański - moi znajomi wybrali czosnkowy, który na 99% nie jest wegański, więc zjadłem swoje kawałki bez sosu, ale pizza i tak była bardzo dobra. Zaskoczyło mnie, że nawet ciasto było bardzo spoko - a ja zawsze zostawiam brzegi... natomiast teraz zjadłem, bo mi smakowały. Nie zdarza mi się to zbyt często.

Ceny zaczynają się od 19zł za małą pizzę, 22zł za średnią i chyba 30zł za dużą (40cm). Wzięliśmy dużą, więc nie pamiętam ile miały cm te mniejsze. Ale jest też rabat dla studentów pierwszego i drugiego stopnia - minus 10% do zamówień za 25zł lub więcej.

www.osemka.biz


Wegańska pizza w Gdańsku - pizzeria Ósemka Wegańska pizza w Gdańsku - pizzeria Ósemka Reviewed by Kosmetyki Koreańskie on grudnia 29, 2017 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.